Hosting

Hosting VOBACOM

Twoja Strona internetowa
na mocnym i pewnym fundamencie.

W Internecie coraz większą uwagę zwracamy na bezpieczeństwo i pewność w działaniu, dlatego wybranie właściwego hostingu jest fundamentem dobrze funkcjonującego serwisu lub aplikacji internetowej.

Hosting to nic innego jak parking dla stron internetowych, każdy z nas chciałby mieć swój nowy, drogi samochód zaparkowany na dobrze strzeżonym parkingu i jednocześnie mieć szybki dostęp do samochodu, a już napewno zawsze sprawny i czysty.

Twoja Strona Internetowa w naszych rękach, to twój samochód, na dobrze strzeżonym parkingu.

Technologie używane, na naszych serwerach

DNSSEC - zabezpieczenie pozwala stwierdzić, czy strona internetowa, na której znajduje się użytkownik, to faktycznie witryna Twojego sklepu czy też próba oszustwa. W skrócie, protokół ten miesza szyki cyberprzestępcom, minimalizując ryzyko stania się ofiarą phishingu.

Certyfikat SSL - funkcją certyfikatów SSL jest uwierzytelnienie witryny internetowej oraz zapewnienie poufności przekazywanych informacji. Dzięki certyfikatom Twoi klienci mogą bezpiecznie dokonywać transakcji na Twojej stronie.

TLS 1.3 - protokół TLS 1.3 zapewnia ochronę wychodzącego i przychodzącego ruchu na Twojej stronie WWW oraz daje gwarancję, że informacje zostały przesłane w niezmodyfikowanej formie. Działanie TLS 1.3 sprowadza się w skrócie do tego, że dane internautów są po prostu bezpieczne.

HTTP/2 - kilkukrotne przyspieszenie ładowania stron WWW to efekt połączenia technologii szyfrowania SSL i protokołu HTTP/2. W dodatku szybkość ładowania się stron WWW oraz ochrona TLS 1.3 i certyfikat SSL bardzo pozytywnie wpływają na pozycjonowanie Twojej witryny w wynikach wyszukiwarki Google.

DNS Anycast (by CloudFlare) - technologia DNS Anycast pozwala na błyskawiczne załadowanie się witryny z dowolnego punktu na Ziemi i jest jednym z rozwiązań chroniących przed atakami DDoS, dzięki czemu Twoja strona zawsze będzie dostępna.

DNS CAA - mechanizm bezpieczeństwa. Oprócz minimalizacji ryzyka poprzez ograniczenie uprawnień Urzędów Certyfikacji do wydawania certyfikatów dla Twojej domeny, CAA jest również przydatnym narzędziem do egzekwowania zasad firmy związanych z certyfikatami SSL.

Apache2 / Nginx - w zależności od specyfikacji projektu i realizacji dobór dla klienta najlepszego rozwiązania serwera www przetwarzającego ruch i wyniki wyświetleń w przeglądarkach internetowych.

PHP-FPM - to protokół do łączenia interaktywnych programów z serwerem WWW. Głównym celem jest zmniejszenie kosztów związanych z połączeniami serwera WWW, co pozwala serwerowi obsłużyć więcej żądań stron internetowych na jednostkę czasu.

PHP selector - na naszym hostingu wspieramy wersje PHP 5.3 / 5.4 / 5.5 / 5.6 / 7.0 / 7.1 / 7.2 / 7.3 / 7.4 / 8.0 przy tak 
rozłożonej infrastrukturze naszych klientów, dbamy o to by każda strona, którą posiada klient była wspierana przez nasze serwery www.

Openssl - najnowsza najbezpieczniejsza wersja szyfrowania w wersji 1.1.1a/b zapewniająca najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkich usług wymagających certyfikowania - strony internetowe, skrzynki pocztowe, serwery nazw.

ConfigServer Firewall&Security - firewall, pracujący w czasie rzeczywistym wyłapujący wszelkie ataki typu brute-force na usługi sieciowe http/ftp/bind/mysql. Utrzymujący twoje konta w najwyższej możliwej gotowości pracy.

Panel zarządzania (DirectAdmin/VestaCP) - intuicyjny panel zarządzania hostingiem www na klienta końcowego. W nim możemy sprawdzić ilość zajętego miejsca, transfer miesięczny, założyć nowe konta e-mail, nowe bazy danych, nowe konta FTP. Ustawić dowolną wersję PHP do naszej witryny itp.

HSTS - mechanizm bezpieczeństwa sieci, który chroni strony przed atakami takimi, jak wymuszone zmniejszenie poziomu protokołu oraz przechwytywanie sesji. Dzięki niemu do serwerów można połączyć się tylko za pomocą przeglądarek, korzystających z bezpiecznych połączeń HTTPS://

HTTP/3 + QUIC - przełomowa wersja protokołu przesyłania hipertekstu korzystająca z QUIC, która jest odejściem od tradycyjnego HTTP. 
W przeciwieństwie do poprzednich wersji opierających się na TCP, HTTP/3 wykorzystuje protokół transportowy UDP.

Pop3 i IMAP

Czym różni się POP3 od IMAP?

POP3 oraz IMAP to protokoły odbioru wiadomości e-mail przez programy pocztowe (Microsoft Outlook / Mozilla Thunderbird / itp.), najprościej ujmując to 2 różne sposoby odbierania e-maili.

Protokół POP3 (Post Office Protocol 3) może być używany w trybie pracy “offline” tzn. że jest możliwość czytania zapisanych wiadomości i przygotowywania odpowiedzi w czasie gdy komputer nie jest podłączony do Internetu. Możliwość takiej pracy jest możliwa dzięki temu, że po połączeniu z serwerem pocztowym cała nieprzeczytana korespondencja przesyłana jest ze serwera na Twój komputer. Odebrane wiadomości są następnie w zależności od ustawień pozostawiane lub kasowane z serwera. Łączenie z internetem potrzebne jest później tylko jeśli będziesz chciał wysłać wiadomość, lub sprawdzić czy nie otrzymałeś nowych e-maili. Niestety, protokół POP3 ma również znaczące wady. Utrudnione jest obsługiwanie skrzynki pocztowej z wielu komputerów. Jest to spowodowane tym, że jeśli odczytana poczta jest kasowana z serwera, to na każdym z komputerów znajdować się będzie tylko część korespondencji, a listy odczytane np. na komputerze w domu nie będą widoczne na komputerze w pracy. Jeśli natomiast zmienisz domyślne ustawienia i przeczytane wiadomości będą pozostawiane na serwerze, to szybko może dojść do przepełnienia pojemności skrzynki pocztowej.
 

Protokół IMAP (Internet Message Access Protocol) działa w ten sposób, że Twoja poczta cały czas przechowywana jest na naszym serwerze, a w Twoim komputerze przechowywane są tylko nagłówki wiadomości (małe część e-maila). Treść wiadomości pojawi się na Twoim komputerze dopiero po otwarciu listu. Możesz kasować i filtrować wiadomości bez ich pobierania na komputer, dzięki czemu możesz wygodnie pracować na wielu komputerach / smartfonach / tabletach, ponieważ na każdym będziesz widział taką samą zawartość skrzynki, to samo widzisz w domu, pracy czy kafejce internetowej. Wadą protokołu IMAP jest natomiast konieczność utrzymywania stałego połączenia z Internetem podczas obsługi poczty co w dzisiejszych czasach nie powinno stanowić żadnych kosztów ponieważ większość ludzi posiada stałe łącze internetowe.

Web Creations

Projects
implementation

An extensive website with a rich development offer

An extensive website with a rich development offer

A multilingual website

An advanced tool for configuring door panels

City portal

The database of samples of construction products

Tourist information portal

Portal with a developed area for investors

An advanced portal with graphs of individual funds

Extended website of the stock company

Sales platform

Do you have questions? Do not wait and ask.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez VOBACOM Sp. z o.o., ul. Wschodnia 36 d, 87-100 Toruń, w celu obsługi zapytania.